Logo Głowaczów

Archiwum newsów, strona 50

Obrazek dla news_152

Szkolenia JA w internecie

29.01.2019

Rozpoczynamy szkolenia dla mieszkańców naszej gminy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” mające na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

więcej

Obrazek dla news_146

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku

24.01.2019

Promocja badań ankietowych

Serdecznie dziękujemy za pomoc w promocji statystycznych badań ankietowych w minionym roku. Kalendarium badań realizowanych w 2018 r. na swoich stronach internetowych zamieściło niemal 70% jednostek samorządu terytorialnego, do których się zwróciliśmy. Jesteśmy przekonani, że tak duże wsparcie z Państwa strony przyczyniło się do poszerzenia wiedzy o badaniach ankietowych wśród mieszkańców Państwa regionu, a także do zwiększenia rozpoznawalności Urzędu jako instytucji realizującej te badania. Okazana pomoc jest kluczowym elementem w budowaniu świadomości o badaniach prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego, a także pośrednio daje możliwość uczestnictwa w kształtowaniu procesów społecznych i gospodarczych zachodzących w kraju i regionie.

więcej

Obrazek dla news_143

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY GŁOWACZÓW

23.01.2019

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

GMINY GŁOWACZÓW

 

Informujemy mieszkańców, że po przeprowadzeniu analizy finansowej systemu gospodarki odpadami i kalkulacji opłaty za gospodarowanie odpadami  niezbędnym dla zbilansowania odbioru i zagospodarowania zbieranych odpadów komunalnych jest podwyżka opłat. Koszty funkcjonowania systemu gospodarki odpadami w naszej gminie, na przestrzeni tych kilku lat sukcesywnie wzrastają.

Opłaty za gospodarowanie odpadami muszą być ustalane w takiej wysokości, aby bilansować system finansowania odbioru i utylizacji odpadów.

Należy też zauważyć, że nasi mieszkańcy , z roku na rok generują coraz więcej odpadów. Widać ciągły wzrost ilości odpadów zmieszanych, których koszty zagospodarowania rosną, co w znacznym stopniu przekłada się na obecny wzrost cen odbioru odpadów z naszych gospodarstw domowych. Należy pamiętać, że im więcej śmieci, tym więcej gmina musi zapłacić za ich odbiór i zagospodarowanie, im więcej nieprawidłowości w segregacji, tym wyższe koszty.

Wszystko to przekłada się na wzrost kosztów funkcjonowania systemu, a co za tym idzie brak możliwości dalszego samofinansowania systemu. W chwili obecnej wpływy nie są wystarczające, aby spełnić powyższe zadania, w związku z tym należy podnieść stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

więcej

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zgłoś stan wodomierza

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.