Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 988

M jak MATEMATYKA

26.05.2020

M jak MATEMATYKA

Często zadajemy sobie pytanie „po co nam ta wiedza?”. Mówiąc, że „nauka nie idzie w las" trudno nie zapytać – a dokąd? Wielu uczniów pyta – do czego nam się ta wiedza przyda? Wiemy, że przedmiotów jest w szkole bardzo dużo. Czasem trudno jest je wszystkie ogarnąć, nie wspominając już o zdobywaniu dobrych stopni. Przecież każdy z przedmiotów jest o czymś zupełnie innym. „Historia nauczycielką życia”, „Chemia żywi, leczy, ubiera, zabija i broni”, a „Matematyka królową nauk” – czy te hasła mają sens? Zdecydowanie tak! Chociaż matematyka często wydaje się być trudna do zrozumienia, jest to dziedzina wiedzy, w przypadku której wszystko logicznie z siebie wynika. To właśnie matematyka odpowiedzialna jest za wielki postęp ludzkości w dziedzinie informatyki. To dzięki matematyce komputery zmieniły cały świat. To dzięki matematyce człowiek pierwszy raz wylądował na księżycu. To dzięki matematyce zdobywamy kosmos. Dzisiaj matematyka jest tak naprawdę obecna wszędzie – w sklepie, w banku, na poczcie, w pracy, podczas budowy domu, zakupów czy pieczeniu ciasta.

W ramach strategii „m jak matematyka” realizowana jest misja mFundacji, czyli wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki. Z pomocy fundacji mBanku skorzystała Publiczna Szkoła Podstawowa w Cecylówce-Brzóżkiej, która otrzymała na realizację projektu pt. „Po co się uczyć matematyki?” 5 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na dodatkowe zajęcia dla uczniów, zakup sprzętu, artykułów papierniczych, oraz zakup nagród dla uczniów.

Matematyka rozwija kreatywne myślenie, uczy wyciągania wniosków z danych i obserwacji oraz radzenia sobie w sytuacjach nowych i nietypowych. Rozwija umiejętności przenoszenia dotychczasowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności do nowych zastosowań. Pamietaj! Matematyka jest jak kurz – jest wszędzie i już.

Poniżej prace uczniów: Mikołaja, Emilki i Zuzi.                                 

                                                                           Tekst: J.Furga PSP Cecylówka-Brzózka

 

 

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.