Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 360

„Cztery Pory Roku ”

08.11.2019

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ  INICJATYW OBYWATELSKICH

„Cztery Pory Roku ” - to projekt, którego  celem głównym jest zwiększenie zaangażowania  lokalnej społeczności , mieszkańców,  rodziców, nauczycieli, organizacji pozarządowych w formie wolontariatu w  działania na rzecz rozwiązywania problemów  175 dzieci i młodzieży, zamieszkujących teren powiatu kozienickiego w okresie od 1 maja 2019 r. do 31 października 2020 r.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie  WESOŁE SŁONECZKA Z CECYLÓWKI  we współpracy z gminami: Magnuszew i Głowaczów .

W okresie od 15  do 19 lipca 2019  roku w powiecie kozienickim , na terenie 2 gmin – partnerów projektu , odbyły  się półkolonie  zorganizowane przez Stowarzyszenie  „Wesołe Słoneczka z Cecylówki” dla 175 dzieci z terenu gmin : Magnuszew i  Głowaczów,  5-dniowe półkolonie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej   rozpoczęły pierwszą  część projektu  pn. „Cztery Pory Roku„ w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Stowarzyszenie  przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji. Wśród nich m.in. 1 dniową  wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie,  zajęcia mały majsterkowicz - edukacja na wesoło, spotkania z interesującymi osobami, gry, zabawy, rekreacja, spartakiady oraz nauka umiejętności zabawy i przebywania w grupie rówieśniczej. Podczas półkolonii dzieci każdego dnia otrzymywały  również posiłek regeneracyjny.            

Nad realizacją atrakcyjnego programu oraz bezpieczeństwem półkolonistów czuwała  doświadczona, 17-osobowa kadra kierowniczo – wychowawcza, w tym również  10 wolontariuszy. 

Półkolonie odbywały  się w placówkach oświatowych  na terenie  obu gmin.
Pierwszego dnia półkoloniści zapoznali się z atrakcjami, które na nich czekają przez najbliższe dwa tygodnie, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, mających na celu lepsze zapoznanie się z rówieśnikami oraz wspólnie z kadrą wychowawczą sporządzili kontrakt grupowy – swój regulamin praw oraz obowiązków. 

Ogromną atrakcja dla dzieci podczas półkolonii  był wyjazd do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.

Przyświecało nam hasło: „Próbuj, sprawdzaj, dotykaj, przestawiaj, pytaj…” Pogoda nam sprzyjała. Dzieci były bardzo podekscytowane tą wyprawą.

Centrum Nauki Kopernik to duży gmach, w którym czekało na nich wiele naukowych atrakcji. To świat samodzielnego eksperymentowania. Tuż przy wejściu powitał nas robot, który  wielu z nas bardzo przypadł do gustu. Podczas zwiedzania najbardziej zaciekawiło dzieci   wielkie wahadło, prototyp maszyny latającej Leonardo, model tornado, armatka powietrzna. Przyjemnie było posłuchać dźwięków różnych instrumentów, zagrać na harfie i olbrzymim bębnie.

Mogliśmy zabawić się w odkrywców śladów z przeszłości - dokonywaliśmy wykopalisk archeologicznych. Podziwialiśmy wielkie bańki mydlane, w których mogliśmy się na moment schować jak w zaczarowanym świecie.

Wiele uciechy sprawiły  dzieciom doświadczenia z wodą, m.in. wodny wir, chociaż trochę się przy tym pomoczyły.

Najbardziej podobało się na placyku zabaw Bzzz! Można było odkrywać i poznawać różne rzeczy, takie, których jeszcze nigdy nie widzieli, np.: patrzenie przez peryskop, lornetkę – oglądanie i słuchanie odgłosów zwierząt, poznawanie zapachów. Uczestnicy mogli oglądać i poznawać tropy zwierząt, działanie magnesów, odciskać swoją dłoń. Poznawaliśmy właściwości powietrza i konstruowaliśmy wiatraczek. Mogliśmy tam wesoło bawić się: oglądać cienie, układać klocki, zjeżdżać, wspinać się, chować w różnych zakamarkach. Dzieci jak i panie wróciły  z wycieczki zadowolone, ponieważ mogły samodzielnie eksperymentować, sprawdzać, przestawiać, dotykać.


Letni wypoczynek zrealizowany był przy wsparciu samorządów lokalnych – Magnuszewa i  Głowaczowa.

Poniżej fotorelacja z półkolonii i wyjazdu do Centrum Kopernika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.