Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 308

Dożynki parafialne w Cecylówce-Brzózkiej

09.09.2019

W niedzielę 8 września 2019 r. w parafii Cecylówka-Brzózka obchodzono dożynki parafialne. To stary obyczaj kończący żniwa, wyrażający radość i dziękczynienie za zebrane plony. Tegorocznymi gospodarzami byli mieszkańcy Cecylówki-Brzózkiej, którzy przygotowali piękny wieniec dożynkowy w kształcie kielicha. Uroczystości rozpoczął korowód dożynkowy. Przybyłych na miejsce parafian i gości przywitał ksiądz proboszcz Jerzy Dziułka.

Obecni byli przedstawiciele Nadleśnictwa Kozienice, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Kozienice oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Cecylówce-Brzózkiej. Gminę Głowaczów reprezentował Wójt Gminy – pan Hubert Czubaj wraz z sekretarzem – panem Krzysztofem Wolskim oraz skarbnik – panią Grażyną Rybarczyk. Nie zabrakło również radnych Gminy Głowaczów na czele z Przewodniczącym – panem Piotrem Markiem.

O godzinie 11.30 odbyła się uroczysta Msza Święta.  Tegoroczne obchody dożynkowe połączone były z rocznicą posługi duszpasterskiej księdza Jerzego w tutejszej parafii. Przybyli goście oraz gospodarze dożynek serdecznie podziękowali księdzu proboszczowi za 25 lat posługi kapłańskiej w parafii Cecylówka-Brzózka. Wójt Gminy Głowaczów życzył zdrowia, ludzkiej dobroci i życzliwości, aby kolejne lata upływały w takim samym zaangażowaniu w życie kościoła i parafian jak dotychczas. W swym przemówieniu podziękował również rolnikom za ciężko wykonywaną pracę, z owoców której korzystamy wszyscy. Podkreślił, iż praca na roli to szczególny trud, której należy się szacunek i najwyższe uznanie.

Następnie w ręce gospodarza Gminy Głowaczów – Wójta Huberta Czubaja, trafił chleb - owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, symbol życia, radości, sytości i szczęścia, którym wspólnie z sekretarzem i przewodniczącym rady gminy, podzielił się z uczestnikami uroczystości.

Po zakończonej mszy świętej organizatorzy dożynek zaprosili wszystkich przybyłych na poczęstunek do strażnicy OSP Cecylówka-Brzózka, gdzie wszyscy miło spędzili niedzielne popołudnie. Zanim przystąpiono do biesiadowania,  proboszcz parafii – ksiądz Jerzy, poświęcił nowo wyremontowany budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, który dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, Gminy Głowaczów i własnym, pozyskał nową termomodernizację budynku.   

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.