Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 261

Zawody sportowo-pożarnicze

01.07.2019

W niedzielę 30 czerwca na płycie boiska sportowego w Głowaczowie zostały przeprowadzone gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Głowaczów. W zmaganiach udział wzięło 7 drużyn męskich, 1 drużyna kobieca oraz 3 drużyny młodzieżowe chłopców. Zawody przeprowadziła Komisja Sędziowska złożona z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, której przewodniczył z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach mł. bryg. Paweł Kowalski.

Podczas zmagań strażacy-ochotnicy musieli wykazać się w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50 m i ćwiczeniu bojowym, gdzie ważny był zarówno czas wykonania jak i dokładność. Przebieg konkurencji był bardzo zacięty i emocjonujący. Rodziny i przyjaciele zagorzale kibicowali wszystkim, którzy zmagali się z czasem i chwilami opornym ekwipunkiem.

Po zsumowaniu wyników sztafety i ćwiczeń bojowych w grupie A – mężczyźni – kolejność była następująca :

 1. OSP Głowaczów
 2. OSP Brzóza
 3. OSP Lipa
 4. OSP Bobrowniki
 5. OSP Cecylówka-Brzózka
 6. OSP Miejska Dąbrowa
 7. OSP Mariampol.

W grupie B – kobiety – pierwsze miejsce zajęły druhny z jednostki OSP Lipa,  nie znalazły równych sobie, zajmując tym samym pierwsze i jedyne miejsce w swojej kategorii.

W grupie C – młodzież kolejność była następująca :

 1. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki OSP Głowaczów
 2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki OSP Brzóza
 3. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki OSP Miejska Dąbrowa.

Na zakończenie uczestnicy zostali nagrodzeni statuetkami i dyplomami, wręczonymi z rąk Wójta Gminy Głowaczów Huberta Czubaja, Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach mł. bryg. Kamila Bieńkowskiego oraz zaproszonych gości.  Na koniec Wójt Gminy Hubert Czubaj skierował słowa podziękowania za tak liczny udział jednostek w zawodach, za prace włożoną w przygotowanie do zawodów strażackich , za bieżącą pracę i poświęcenie. Oficjalnego zamknięcia zawodów dokonał Komendant PPSP w Kozienicach mł. bryg. Kamil Bieńkowski.

Wszyscy po części oficjalnej zasiedli do strażackiej grochówki , którą po takim wysiłku i emocjach , jakie towarzyszyły rywalizacji wszyscy zjedli ze smakiem, tocząc dalsze analizy osiągniętych wyników podczas zawodów.

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.