Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 1406

Dofinansowanie do obiektów sportowych

23.07.2021

Miło nam poinformować, iż Gmina Głowaczów otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem na infrastrukturę sportową z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 409.339,44 zł w ramach „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska”. Środki te pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Celem programu jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych, dotyczących obiektów sportowych, które podzielono na trzy grupy.
Pierwszą z nich stanowią obiekty szkolne. Tego typu wnioski dotyczą budowy, przebudowy lub remontu szkolnych obiektów sportowych, które mają służyć realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale też ułatwiać mieszkańcom aktywne spędzanie czasu wolnego.
W drugiej grupie znajduje się modernizacja obiektów służących klubom sportowym. W tym obszarze rozpatrywane są zadania, zmierzające do poprawy warunków treningowych dla sportowców, zwłaszcza przeciwdziałanie degradacji obiektów sportowych, które znajdują się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym.
Ostatnia grupa obejmuje pozostałe ogólnodostępne obiekty. Ich budowa, remont lub modernizacja ma zapewnić warunki do rozwoju sportów olimpijskich.
Wniosek złożony przez Gminę Głowaczów, który przeszedł weryfikację i został pozytywnie oceniony, obejmuje zadanie polegające na „Przebudowie obiektów sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Wojciecha Bartosza Głowackiego w Brzózie”.
- Postawiliśmy na modernizacje istniejącej i budowę nowej infrastruktury sportowej, skończyliśmy pracę na stadionie sportowym, będziemy budować oświetlenie boiska w Brzózie, ale wiadomość o otrzymaniu dofinansowania z Ministerstwa Sportu jest ogromnym zaskoczeniem, ponieważ konkurencja była ogromna, na 710 złożonych wniosków, środki przyznano 156 beneficjentom, w tym 22 z województwa mazowieckiego.
Bardzo chciałbym podziękować panu Ministrowi Markowi Suskiemu i pani Poseł Annie Kwiecień za pomoc, zrozumienie i za to, że sprawy mniejszych gmin nie są Państwu obojętne. Dziękuje panu Staroście Krzysztofowi Wolskiemu, który jako sekretarz gminy odpowiadał za ten wniosek. Dziękuję panu Piotrowi Markowi, który był jednym z pomysłodawców tej inwestycji i podkreślał, że taka inwestycja jest niezbędna w Brzózie - powiedział Wójt Gminy - Hubert Czubaj.

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.