Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 1368

Zakończenie roku szkolnego 2021

25.06.2021

Zakończenie roku szkolnego 2021
 
Dziś wyczekiwana data przez wszystkich uczniów czyli zakończenie roku szkolnego. Wszyscy z niecierpliwością czekają na odebranie świadectw i pożegnanie trudnego roku szkolnego. Uczniowie w zasadzie przez całe dwa semestry uczyli się zdalnie poprzez lekcje online. Dopiero niedawno pojawili się znów w swoich placówkach, ale tylko na miesiąc. Już wkrótce jednak wakacje, a to idealny czas na zregenerowanie sił i rozpoczęcie nowego roku szkolnego z większą energią i chęciami do pracy.
 
Jak zawsze, tego dnia odbywają się uroczyste apele, podczas których podsumowuje się miniony rok szkolny. Tak było również dzisiaj w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie, gdzie oprócz pożegnania roku szkolnego, żegnano Dyrektor Szkoły - Panią Magdalenę Wilkowicz, która po 38 latach pracy w szkole jako nauczyciel i dyrektor przechodzi na zasłużoną emeryturę. Zakończenie pracy zawodowej jest szczególnym momentem w życiu, który skłania do refleksji i wspomnień. Dziś wszyscy chcieli wyrazić wdzięczność Pani Dyrektor, uścisnąć dłoń, złożyć ukłon i podziękować za wieloletnią służbę dla wielu pokoleń uczniowskich. Przez wiele lat swojej nauczycielskiej i dyrektorskiej pracy zawsze służyła innym.
 
Uroczystość zaczęła się odśpiewaniem hymnu, a następnie uczniowie prowadzący akademię przywitali przybyłych gości: Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatury w Radomiu – Wojciecha Nalberskiego, Kierownika Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu – Krzysztofa Murawskiego, Starostę Powiatu Kozienickiego – Krzysztofa Wolskiego, Burmistrza Gminy Kozienice – Piotra Kozłowskiego, Wójta Gminy – Huberta Czubaja wraz ze Skarbnik Gminy – Grażyną Rybarczyk, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kozienickiego – Mirosława Górkę, Przewodniczącego Rady Gminy Głowaczów – Piotra Marka wraz z Wiceprzewodniczącą – Agnieszką Górką, dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy Głowaczów, nauczycieli oraz uczniów.
 
Następnie Dyrektor – Magdalena Wilkowicz podkreśliła jak trudny rok mają za sobą zarówno nauczyciele jak i uczniowie oraz rodzice. Panująca pandemia postawiła wszystkich przed niełatwym zadaniem do wykonania jakim było sprostanie zdalnej nauce. Życzyła wszystkim uczniom, a przede wszystkim dzisiejszym absolwentom, udanych wakacji, aby nabrali sił przed kolejnym rokiem szkolnym. W towarzystwie Wójta Gminy oraz wychowawcy klasy 8, wręczyła nagrody dla najlepszych uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, wyjątkowe osiągnięcia sportowe oraz kulturalne.
 
Nie obyło się również bez podziękowań samych rodziców, którzy przekazali słowa uznania za wychowanie i kształcenie ich dzieci przez 9 lat w PSP Głowaczów.
 
Wójt Gminy Głowaczów podziękował za przybycie wszystkim przybyłym gościom. Podkreślił jak trudna jest rola nauczyciela , a jeszcze trudniejsza dyrektora. Podziękował p. Magdalenie Wilkowicz za ogrom pracy i serca jaki wkładała w edukację oświatową na terenie naszej Gminy. Na zasłużonej emeryturze życzył dużo zdrowia i spełnienia jeszcze niezrealizowanych marzeń. Absolwentom – udanych wakacji, życzliwych ludzi na dalszej drodze ich życia.
 
Cała uroczystość przeplatana była niezwykłymi występami wokalnymi uczniów szkoły oraz pozdrowieniami byłych absolwentów szkoły, co wzbudziło u słuchaczy niezwykłe emocje – niejednemu zakręciła się łza w oku…
 
Tego dnia społeczność szkolna żegnała nie tylko Panią Dyrektor, ale również jednego z pracowników – nauczyciela matematyki – panią Janinę Piotrowską, którą wszyscy przemawiający wspominali z wielkim uznaniem i sympatią.

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.