Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 1324

Projekt "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowych"

28.05.2021

Na koniec tygodnia swą wizytą zaszczycili Gminę Głowaczów: Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego wraz z Dyrektorem Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu– Dawidem Ruszczykiem oraz Marcin Ciężkowski - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Spotkanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Głowaczowie, a jej głównym celem było podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Z tej okazji uczniowie PSP Głowaczów przygotowali przedstawienie, którym zachwycili przybyłych gości. Pan Marszałek Rafał Rajkowski w swym przemówieniu pogratulował uczniom ciekawego i pouczającego występu. Pogratulował Wójtowi Gminy Głowaczów, że na każdej płaszczyźnie stara się pozyskać środki, aby bezpieczeństwo na terenie Gminy Głowaczów było na wysokim poziomie. Mowa o dofinansowaniach dla Ochotniczych Straży Pożarnych, jak również dla szkół.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – pan Marcin Ciężkowski, podobnie jak przedmówca, również był zachwycony przedstawieniem, które przygotowały dzieci. Pogratulował zarówno im, jak i nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie występu. Zaproponował udział dzieci w przedsięwzięciu promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, na co chętnie i z entuzjazmem przystały. Podziękował również Wójtowi naszej Gminy za bardzo dobrą współpracę.

Pan Wójt – Hubert Czubaj, z dumą pogratulował początkującym artystom wspaniałego występu. Podkreślił, że tego typu akcje promujące bezpieczeństwo na drodze i kształtujące prawidłowe zachowania na drodze  są bardzo ważne, ponieważ człowiek nie ma szans w starciu z samochodem na drodze. Zwrócił się również z podziękowaniami do Wicemarszałka pana Rafała Rajkowskiego, za szereg dofinansowań z Urzędu Marszałkowskiego, bez których wiele inwestycji nie mogłoby być zrealizowanych. Wsparte zostały między innymi budowy dróg, doposażanie Ochotniczych Straży Pożarnych, szkoły, modernizacja oświetlenia drogowego w sołectwach.

Następnie gospodarz naszej Gminy przedstawił Wicemarszałkowi docelowe miejsce wykonania inwestycji – „Rewitalizacja parku”, która zostanie wykonana dzięki wsparciu w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MIWOPiM 2021 (dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego 25.324,00 zł). Następnie, podczas krótkiej wizyty w OSP Głowaczów, Wójt zapoznał p. Rajkowskiego z postępem prac przy nowo wybudowanych boksach garażowych. Tu również ostatnio pozyskane dofinansowanie w kwocie 80.000,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego pozwoli na kontynuację inwestycji ze środków zewnętrznych. Wykonana zostanie poszycie dachowe, zamontowane bramy garażowe, okna i drzwi wejściowe.

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.