Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 1209

Dowóz do punktu szczepień przeciwko COVID-19

18.01.2021

Informowaliśmy już wcześniej o możliwości zapewnienia transportu do punktu szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc.

Już w grudniu padła informacja z ust pełnomocnika rządu ds. programu szczepień, szefa KPRM Michała Dworczyka, że dowóz w mniejszych miejscowościach zapewnią Państwowe Straże Pożarne oraz Ochotnicze Straże Pożarne.

W przypadku problemów logistycznych, dojazdowych czy komunikacyjnych osób starszych i z ograniczoną możliwością poruszania się będziemy organizować transport samochodami gminnymi, możemy liczyć na pomoc Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy, które dysponują odpowiednimi środkami transportu i zabezpieczeniem medycznym. Pracownicy gminy i strażacy ochotnicy będą wyposażeni w odpowiednie stroje, a działania ich będą przebiegały z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Jak informował rzecznik rządu - mają być również zaszczepieni w pierwszej kolejności. 

- W celu sprawnego przebiegu szczepienia mieszkańców naszej gminy podjęliśmy szereg działań, ułatwiających dotarcie osób starszych i nie mających możliwości  samodzielnego przybycia do punktu szczepień. Utworzyliśmy infolinię, odbyłem spotkania z Komendantem Powiatowym PSP, z pełnomocnikiem pana Wojewody Mazowieckiego oraz panią kierownik GOPS, aby wypracować formy współpracy i wsparcia siebie nawzajem, celem jak najsprawniejszego przebiegu organizacji dowozu do punktu szczepień. Jestem przekonany, że przy współpracy ze wszystkimi naszymi partnerami zapewnimy transport wszystkim potrzebującym. Na dzień dzisiejszy wszystko jest już gotowe  - powiedział Hubert Czubaj - Wójt Gminy.

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, transport taki przeznaczony jest dla osób:

  •  posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami; (Symbol przyczyny niepełnosprawności oznacza się następująco: R – upośledzenie narządu ruchu; N – choroby neurologiczne;)
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Gmina Głowaczów udostępnia w celu zgłoszenia potrzeby transportu z domu do punktu szczepienia nr telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głowaczowie

(048) 623-10-51

pod którym mogą zgłaszać się w/w osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do punktów szczepień.

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.