Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 1199

Wizyta Wicewojewody Mazowieckiego w Gminie Głowaczów

22.12.2020

Kolejne inwestycje drogowe oddane do użytku, tym razem mówimy o inwestycjach zrealizowanych dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Pierwsza, to budowa drogi gminnej Lipa-Mała Wieś – etap II, gdzie wykonano odcinek o długości 922,69 mb. Łączna wartość tego zadania to kwota 667.766,00 zł, natomiast otrzymane dofinansowanie – 474.436,20 zł.

Druga realizacja to przebudowa drogi gminnej Studnie – Zieleniec – etap I. Koszt tej inwestycji to 340.306,56 zł, natomiast otrzymane dofinansowanie - 241.784,59 zł. Podczas tego zadania wykonano odcinek o długości 818 mb.

Dziś na zaproszenie Wójta Gminy Głowaczów przybył sam Wicewojewoda Artur Standowicz. Podczas uroczystego przecięcia wstęgi obecni byli również: Sekretarz Gminy – Krzysztof Wolski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kozienickiego – Mirosław Górka, Przewodniczący Rady Gminy Głowaczów – Piotr Marek wraz z radnymi: Agnieszką Górka oraz Aliną Sobieraj, Sołtys wsi Studnie – Barbara Cichocka, Sołtys wsi Zieleniec – Jan Kowalczyk oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Wszystkich przybyłych przywitał włodarz ziemi Głowaczowskiej – Hubert Czubaj. Na wstępie podkreślił jak ważne są remonty i przebudowy właśnie takich dróg, jak tych oddawanych do użytku dzisiaj.

- Na terenie gminy Głowaczów znajduję się ponad 130 kilometrów dróg gminnych, ponad 80 kilometrów to drogi gruntowe, dlatego po obdarzenie mnie ogromnym zaufaniem w ostatnich wyborach samorządowych i wybraniu na urząd wójta wiedziałem, że w tym właśnie zakresie należy podjąć największy wysiłek finansowy i szybciej niż w poprzednich latach rozwijać infrastrukturę drogową. Ponad połowa środków inwestycyjnych w tegorocznym budżecie to inwestycje w drogi. Mamy złożone również wnioski na przyszły rok i myślę, że będziemy kontynuować te tak bardzo potrzebne i długo wyczekiwane inwestycje drogowe. Z tego miejsca bardzo dziękuję panu wojewodzie za przychylność i pomoc w  realizacji priorytetowych dla nas i naszych mieszkańców inwestycji.

Następnie głos zabrał Pan Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki, który po słowach podziękowań, pogratulował Wójtowi naszej gminy za bardzo dobrze przygotowane wnioski o pozyskanie dofinansowań i mimo większej ilości wniosków niż posiadanych funduszy udało się przyznać gminie Głowaczów ponad 700.000,00 zł. Następnie przekazał serdeczne życzenia świąteczne.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kozienickiego – Mirosław Górka pogratulował bardzo dobrej współpracy obecnej strony rządowej reprezentowanej przez Wicewojewodę a stroną samorządową reprezentowaną przez Wójta Gminy Głowaczów, czego owocem są dzisiaj oddane inwestycje drogowe.

Przewodniczący Rady Gminy – Piotr Marek porównał te inwestycje jako okno na świat dla mieszkańców tych miejscowości. Podziękował za współpracę zarówno przedstawicielowi Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego jak i Wójtowi Gminy.

Wydarzenie zakończyło się na rozmowie z mieszkańcami, którzy poniekąd przekazali swe troski, jak i podziękowali za dotychczas wykonane inwestycje.

 

 

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zgłoś stan wodomierza

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.