Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 1086

Informacja

14.08.2020

Sprawna realizacja inwestycji drogowych i nie tylko

Zakończono już budowę dwóch dróg zaplanowanych w tym roku. Droga w Łukawie została odebrana przez komisję powołaną w tym celu. Odcinek drogi po drugiej części Łukawy został wyrównany i utwardzony kruszywem drogowym. Zakończono już pracę na odcinku Studnie – Zieleniec etap I, czekamy na zamontowanie znaków drogowych i odebranie tej inwestycji.

Sprawnie posuwają się pracę przy budowie drogi w Bobrownikach. Korzystając z dobrej współpracy z firmą wykonującą tę inwestycję wyrównany i utwardzony kruszywem drogowym zostały dalszy odcinek tej drogi tak, aby rolnicy mieli jak najlepszy dojazd do gruntów rolnych.

Roboty drogowe związane z budową drogi Lipa - Mała Wieś już się rozpoczęły i będą kontynuowane w najbliższym czasie.

W trakcie realizacji jest wykonanie dokumentacji projektowej kolejnych dróg gminnych:

  • Miejska Dąbrowa – Kosny,
  • ul. Długa w miejscowości Brzóza,
  • ul. Wąska w miejscowości Brzóza,
  • Działki Brzóskie (od drogi powiatowej)- Maciejowice (Podlas).

Podpisane zostały również umowy na wykonanie dokumentacji na drogę w Michałowie, remont drogi w Mariampolu jak również na  budowę drogi w Maciejowicach Podlas.

- Tych inwestycji drogowych staramy się realizować jak najwięcej. Po to powstała strategia rozbudowy dróg gminnych, aby określić priorytety i konsekwentnie, korzystając - tak jak w tym roku - ze środków zewnętrznych - je realizować. Niestety, nie wszystkie drogi czy też odcinki dróg kwalifikują się na złożenie wniosku o dofinansowanie, ale dokładamy starań aby wykonać ich jak najwięcej, bo to ułatwi i usprawni poruszanie się po tych drogach naszym mieszkańcom. W ciągu 2 lat zostanie wybudowanych 7 odcinków dróg - to wiemy na dzień dzisiejszy. Wraz z Radnymi Rady Gminy, którym chciałbym serdecznie podziękować za współpracę i wsparcie tych inwestycji, liczymy, że mimo pandemii i zmniejszonych wpływów do budżetu, uda nam się wykonać II etap ul. Wąskiej w Brzózie i remont drogi w Mariampolu – informuje Wójt Gminy Hubert Czubaj.

Inwestycje drogowe to nie wszystko co dzieję się aktualnie w naszej gminie, kończone są pracę przy termomodernizacji strażnic OSP w Bobrownikach i OSP Miejskiej Dąbrowie. Dokończona została również elewacja OSP w Mariampolu. We wrześniu wykonany zostanie remont posadzki i elewacji w OSP Głowaczów.

Rozpoczęto też pracę przy wykonaniu podstawy pod krytą trybunę na stadionie sportowym w Głowaczowie. Zakupiono traktorek-kosiarkę i zostaną zamontowane nowe lampy w parku  Głowaczowie w ramach MIAS.

Rozstrzygnięte zostały również zapytania ofertowe na modernizację oświetlenia ulicznego w sołectwach Jasieniec, Cecylówka – Brzózka, Sewerynów i budowa oświetlenia w miejscowości Bobrowniki (Przyluśnia). Podpisana została umowa na wykonanie mapy do celów projektowych w celu wykonania dokumentacji projektowej na wydłużenie oświetlenia drogowego w Miejskiej Dąbrowie przy DK48. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i udzieleniu umarzalnej w części pożyczki wykonana zostanie modernizacja oświetlenia drogowego przy DK 48 od Maciejowic do Głowaczowa włącznie.

W sierpniu rozpocznie się również budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Brzózie na ulicy Ryczywolskiej.

Prowadzone były prace na stacji uzdatniania wody w miejscowości Brzóza, które miały przywrócić wydajność studni. Przebiegły one pomyślnie i we wtorek studnia zostanie ponownie uruchomiona.

O kolejnych inwestycjach i ich przebiegu będziemy Państwa informować.

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.