Logo Głowaczów

News

News zdjęcie id 1074

Turniej o Puchar Wójta Gminy Głowaczów 2020 - relacja

03.08.2020

W dniu 1 sierpnia 2020 r. odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Głowaczów 2020. Ze względów bezpieczeństwa turniej odbył się na dwóch boiskach w szkole w Głowaczowie i Brzózie.W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy.

 

Turniej w całości został sfinansowany w ramach pozyskanej dotacji na realizację zadania publicznego pod nazwą „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2020 roku” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego  w kwocie 7 tys. zł. Beneficjentem był Klub Sportowy Legion Głowaczów.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawiała się następująco:

1m. Banda Hasana

2m.Amigos Adamów
3m.Hubal Chodków
4m.Wyrewolwerowani Rewolwerowcy

1.Półfinał
Banda Hasana - Hubal Chodków 2-0
bramki: A.Czaplarski , M.Majewski
2.Półfinał
Amigos Adamów - Wyrewolwerowani Rewolwerowcy  2-0

bramki:Ł.Węsek , B.Drapała

Mecz o 3 miejsce
Wyrewolwerowani Rewolwerowcy - Hubal Chodków 0-2
bramki: A .Nowakowski , Sekuła


Finał

Banda Hasana - Amogos Adamów 3-3      w karnych 3-2

Bramki: M.Majewski 2 , P.Bolek -A.Wesek , B.Węsek , Ł.Węsek

 

Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Padały piękne gole były widowiskowe akcje zespołowe i indywidualne. Wszystko odbywało się w duchu fair-play. Bardzo dużo emocji dostarczył sam finał, w którym drużyna Amigo prowadziła już 3-0. W drugiej połowie doświadczeni zawodnicy Bandy Hasana za sprawą Mateusza Majewskiego strzelili 2 bramki i remis uratowali w doliczonym czasie gry. W rzutach karny lepsza okazała się drużyna z Głowaczowa. Strzał rozgrywającego bardzo dobre zawody Łukasza Węska obronił Paweł Krynicki i to Banda mogła odtańczyć tradycyjny taniec zwycięstwa.
Oprócz pucharów i medali dla drużyn były też nagrody indywidualne.

Najlepszy zawodnik turnieju : Mateusz Majewski - Banda Hasana
bramkarz turnieju : Jakub Salma - Hubal Chodków

najlepszy strzelec : Bartek Węsek - Amigos Adamów
drużyna fair play - Amigos Adamów

Nagrody wręczali Leszek Przybytniak - radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Mirosław Górka – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kozienickiego, Hubert Czubaj – Wójt Gminy Głowaczów, Krzysztof Wolski – Sekretarz Gminy Głowaczów, Piotr Marek – Przewodniczący Rady Gminy Głowaczów i Anna Prątnicka - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Socjalnych.

Podsumowując turniej Wójt Gminy Głowaczów podziękował wszystkim uczestnikom tej sportowej rywalizacji  za emocje dostarczone podczas sportowych zmagań. Słowa podziękowania były skierowane również do Prezesa Klubu Tomasza Tarczyńskiego i członka zarządu Konrada Wolskiego jak również do wszystkich osób, które były zaangażowane  w organizację.

- Wszystkim tym osobom z serca dziękuję, wiem ile to wymagało pracy, zaangażowania i poświęconego czasu. Dziękuję również panu Leszkowi Przybytniakowi radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego za ogromne wsparcie jakie w tym roku otrzymaliśmy z samorządu Województwa Mazowieckiego z różnych form wsparcia. W 2020 r. jest to kwota blisko 500 tysięcy zł, bez tej pomocy wiele inwestycji takich jak budowa dróg, remont strażnicy OSP Głowaczów, modernizacja stadionu sportowego czy modernizacja oświetlenia w ramach MIAS po prosu nie byłoby wykonane. Dziękuję również za wsparcie jakie samorząd kieruję właśnie na tego typu turnieje. Jest to przede wszystkim promocja sportu, integracja naszej społeczności i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Podziękowania proszę przekazać również panom Marszałkom i całemu Zarządowi – powiedział Hubert Czubaj.

O 17:00, w godz. „W” minutą ciszy uczczono pamięć powstańców w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.