dzisiaj jest: 25 lutego 2018. imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Głowaczów Rynek 35
26-903 Głowaczów
tel. +48 (48) 623-10-75
e-mail: wojt@glowaczow.pl
Kwesta na rzecz ratowania zapomnianych pomników

  W terminie od 29 października do 5 listopada bieżącego roku na terenie Gminy Głowaczów, zostanie przeprowadzona pierwsza kwesta publiczna organizowana przez Komitet Społeczny „Nasze Dziedzictwo” (nr zbiórki 2017/3267/KS – więcej informacji: zbiórki.gov.pl). Środki pochodzące ze zbiórki zastaną w całości przeznaczone na odnowę zabytkowych pomników na cmentarzu w Głowaczowie           i Brzózie.

Koordynatorem akcji jest Komitet społeczny pod patronatem Gminy Głowaczów, powołany w składzie: Gabriela Nikorzewska, Katarzyna Stępień, Daria Brodowska, który powstał z inicjatywy P. Krzysztofa Postka. Osoby zaangażowane w organizację zbiórki: Magdalena Konopka, uczniowie PG w Głowaczowie, PSP i PG w Brzózie, PG w Ursynowie, druhowie OSP Głowaczów, OSP Brzóza i OSP Lipa.

Celem komitetu jest nie dopuszczenie do degradacji nagrobków, które mają wartość historyczną dla Gminy Głowaczów. Są mogiłami szlachetnych rodów takich jak: Boscy, Ostroróg, Dobieccy, Dunin-Wąsowicz, właściciele majątków wsi Leżenice, Głowaczów, Lipa, Bobrowniki oraz zasłużonych w Brzózie - Janiszewskich.

Zbiórka zostanie przeprowadzona w miejscach publicznych, w szczególności na terenie cmentarzy, przez odpowiednio oznaczonych wolontariuszy. Datki pieniężne zbierane będą w formie kwesty do puszek.

Jest to pierwsza tego typu akcja przeprowadzana w naszej gminie, w związku z tym szczególnie zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

Podsumowanie I Kwesty

7 050,66 zł – taką kwotę zebrano na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Głowaczowie i Brzózie. Kwestę przeprowadził Komitet Społeczny „Nasze Dziedzictwo”. Organizatorzy akcji dziękują wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy, wspierali nas: Zastępca Wójta Gminy Głowaczów Krzysztof Postek, Magdalena Konopka UG Głowaczów, Barbara Tarczyńska – Radna Gminy Głowaczów.  Szczególne podziękowania składamy uczniom PSP w Głowaczowie i Brzózie, uczniom Gimnazjum w Głowaczowie, Brzózie i Ursynowie, rodzicom, strażakom z OSP w Lipie oraz OSP w Głowaczowie.

Z uwagi na fakt, że jest to pierwsza tego typu akcja przeprowadzona na terenie Gminy Głowaczów, wynik traktujemy jako duży sukces. Ogromne podziękowania dla wszystkich darczyńców – ludzi dobrej woli.

Zebrane środki przekazane w całości zostaną na odrestaurowanie najbardziej zagrożonych zniszczeniem nagrobków.


Fotorelacja ze zbiórki- TUTAJ

Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Wójt Gminy Zaprasza: wójt gminy Józef Grzegorz Małaśnicki
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00
<<   Luty   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
             1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&