dzisiaj jest: 21 października 2018. imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Głowaczów Rynek 35
26-903 Głowaczów
tel. +48 (48) 623-10-75
e-mail: wojt@glowaczow.pl
A K T U A L N O Ś C I

Dni Gminy Głowaczów już za nami

Sportowe emocje, piękna pogoda, doskonała frekwencja, świetna muzyka, pyszne jedzenie i ogrom zabawy – w tak świetnym klimacie upłynęły tegoroczne obchody Dni Gminy Głowaczów, które odbyły
się 05 sierpnia 2018 r.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od ustalenia czwartego półfinalisty Turnieju o Puchar Wójta Gminy Głowaczów 2018.
Po serii emocjonujących rzutów karnych, niepokonani okazali
się zawodnicy Bandy Hasana. Tego dnia wszyscy zawodnicy postarali się, aby licznie zgromadzona publiczność na trybunach miała co podziwiać. Nie brakowało walki, pięknych bramek oraz dramaturgii. Pierwszy mecz rozpoczął się wraz z wybiciem godziny 11.00. Na płycie boiska jako pierwsi zmagali się reprezentanci drużyn Expol oraz KS Brzóza.

Po pełnej napięcia walce zwycięstwo odniosła drużyna KS Brzóza, zapewniając sobie tym samym miejsce w wielkim finale. Już za godzinę – o 12.00 rozegrany został drugi mecz półfinałowy pomiędzy zawodnikami Adamowa i Bandy Hasana. Banda Hasana zdobywając 3 bramki wygrała spotkanie. Mecz o III miejsce w turnieju o Puchar Wójta Gminy Głowaczów rozegrany został pomiędzy zespołem Expolu oraz Adamowem – z miejsca na podium cieszyć się może drużyna Adamowa.
Na wyróżnienie zasługują drużyny Adamowa i Expolu, które z roku na rok zajmują coraz wyższe miejsca.

Po 12 interesujących meczach grupowych, 2 meczach półfinałowych oraz meczu o III miejsce przyszła pora na moment kulminacyjny rozgrywek. Na boisko pełni nadziei wybiegli zawodnicy KS Brzóza oraz Bandy Hasana. Zebrani z wielkim podziwem oglądali fenomenalną grę drużyn, które w finałowym starciu pokazały swoje nieprzeciętne umiejętności. Mecz zakończył się zwycięstwem Bandy Hasana po zwycięskiej bramce Marcela Czubaja. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna KS Brzóza.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszedł czas na sportowe podsumowanie turnieju, wręczenie pamiątkowych trofeów, dyplomów, medali, a także pamiątkowe zdjęcia i wspólną radość z sukcesów. Był to również moment na podziękowanie Panu Tomaszowi Krupie za zaangażowanie w życie klubu KS LEGION Głowaczów w latach 2000-2018. Słowa uznania za czynny udział oraz wieloletnią współpracę w kierunku byłego prezesa skierował Wójt Gminy, wręczając symboliczną statuetkę oraz zapraszając do dalszej współpracy. Zwycięskie drużyny odebrały puchary oraz medale z rąk Wójta Gminy Głowaczów Józefa Grzegorz Małaśnickiego, Zastępcy Wójta Krzysztofa Postka, Sekretarza Gminy Piotra Kozłowskiego oraz przedstawiciela KS Legion Głowaczów Tomasza Krupę.

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się zawodnik drużyny Adamowa – Mateusz Pujanek. Tytuł króla strzelców przypadł zdobywcy 7 bramek Marcelowi Czubajowi z Bandy Hasana. Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został reprezentant KS Brzóza – Mateusz Marchewka.

Uroczystość nie mogła odbyć się bez występu gwiazdy disco polo. W tym roku tuż po godzinie 18.00 sceną zawładnął zespół Andre, który wykonał swoje największe utwory m. in. „Ale Ale Aleksandra”, „Czarodziejko serc złodziejko”, „Ta szalona Karolina”. Charyzmatyczny wokalista oraz przepiękne panie rozgrzali głowaczowską publiczność i pozostawili z ogromnym ładunkiem radości i pozytywnej energii. Na tym nie koniec, około godziny 20 scenę przejęła Liza i Cygańskie Gwiazdy. Okazuje się, że w Głowaczowie muzyka cygańska ma wielu zwolenników. Gdy jedni słuchali i nucili piosenki razem z gwiazdami, inni aż rwali się do tańca.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych gości, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju karuzele oraz dmuchana zjeżdżalnia. Uśmiech na dziecięcych twarzach sugerował, że świetnie się bawią. Podczas rozgrywek
i występów skorzystać można było z licznych punktów gastronomicznych. Impreza zakończyła się zabawą pod gwiazdami z Zespołem CDN.

Dziękujemy zarządowi KS Legion Głowaczów, pracownikom Urzędu Gminy za pomoc i organizację turnieju o Puchar Wójta Gminy Głowaczów, druhom z jednostek OSP Lipa i OSP Miejska Dąbrowa oraz policji za zabezpieczenie wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom Dni Gminy Głowaczów dziękujemy za wspólną zabawę i już dzisiaj serdecznie zapraszamy za rok!

Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią TUTAJ

 

« powrót
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Wójt Gminy Zaprasza: wójt gminy Józef Grzegorz Małaśnicki
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00
<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&