dzisiaj jest: 19 października 2018. imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Głowaczów Rynek 35
26-903 Głowaczów
tel. +48 (48) 623-10-75
e-mail: wojt@glowaczow.pl
A K T U A L N O Ś C I

IV Gminna Wigilia już za nami - relacja

 

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku, które swoją radością, ciepłem i magią gaszą wszelkie spory i sprawiają, że na chwilę zatrzymujemy się. Także coroczne grudniowe spotkania przed placem Urzędu Gminy stały się już gminną,małą tradycją. 20 grudnia mieszkańcy gminy oraz jej sympatycy spotkali się, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne i wspólnie kolędować.

Uroczystość rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie pod kierownictwem księdza Mariusza Przybycienia oraz Pani katechetki Marii Cieślak, którzy zaprezentowali nieco uwspółcześnioną wersję jasełek oraz wprawili słuchaczy w świąteczny nastrój, wykonując znane kolędy i pastorałki. Gromkie brawa, jakie usłyszeli mali artyści były najlepszą recenzją. Druh ZHP Konrad Strzelecki wraz z zastępem harcerzy przekazał Betlejemskie Światło Pokoju, które zostało przywiezione z Zakopanego od Słowaków. Zgodnie z tradycją najpierw Wójt gminy Głowaczów Józef Grzegorz Małaśnicki złożył serdeczne życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Aby ten szczególny czas przepełniony był ciepłem domowej atmosfery i obecnością najbliższych. Życzył także, by Nowy Rok spełnił pokładane w nim nadzieje i przyniósł sukcesy w realizacji osobistych planów. Następnie Proboszcz Parafii w Brzózie ksiądz Krzysztof Katana odczytał fragment Ewangelii.

Lider Rejonu Kozienice „Szlachetna Paczka” Pani Katarzyna Stępień podziękowała darczyńcom za wsparcie akcji. Pani Gabriela Nikorzewska w imieniu Komitetu Społecznego „Nasze Dziedzictwo” krótko wspomniała o przebiegu i finale akcji I Kwesty na rzecz ratowania zapomnianych pomników, później zaś wraz z członkami komitetu złożyła podziękowania jednostkom OSP Lipa i OSP Głowaczów.

Po uroczystym wstępie w rękach uczestników wieczerzy pojawił się opłatek – symbol miłości i pokoju. Mieszkańcy i przybyli goście spoza terenu gminy Głowaczów zaczęli składać sobie świąteczne życzenia. Biel opłatka zatarła granice, a życzenia Bożej opieki i wszelkiej pomyślności przekazywane były z ust do ust, po czym przyszedł czas na degustację wigilijnych potrawy: barszczu z uszkami, pierogów z grzybami i kapustą, kapusty z grochem, a na deser placki – pyszne racuchy i kompot z suszu. Przez cały czas spotkania wigilijnego trwał kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów szkół i rodziców. Zakup dekoracji zapewniał udział w loterii, która swój finał miała pod koniec spotkania wigilijnego. Szczęśliwcy z uśmiechem na twarzy odbierali należne im atrakcyjne nagrody.

Zorganizowanie Gminnej wieczerzy wigilijnej nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaangażowania firm i osób prywatnych, dla których duże znaczenie ma kultywowanie świątecznych tradycji i zwyczajów oraz integracja społeczna. Otrzymane wsparcie finansowe oraz rzeczowe w całości przeznaczono na zakup prezentów dla dzieci, jak również na nagrody, które można było wygrać biorąc udział w loterii, co umożliwiał zakup ozdób świątecznych na kiermaszu.Podziękowania skierowano do Apteki z Głowaczowa, Ośrodka Zdrowia z Głowaczowa, Pana Stanisława Słomskiego, Wspólnoty Gruntowej wsi Głowaczów, Sklepu Mini Sam z Brzózy, Pani Mirosławy Sobol z Marianowa, firmy EXPOL z Głowaczowa, Banku Spółdzielczego Głowaczów, Sklepu Pani Alicji Porydzaj z Głowaczowa, Sklepu Top Market z Głowaczowa, Pani Krystyny Postek z Brzózy, Mydlarni z Głowaczowa, Pani Katarzyny Jaśniewskiej z Głowaczowa, Rady Rodziców ZSO w Ursynowie.

Najmłodsi z niecierpliwością oczekiwali przybycia wyczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja, który tuż przed sceną wręczył maluchom podarunki. Nad prawidłowym przebiegiem IV Gminnej Wigilii czuwały Pani Marzena Rusinek i Pani Justyna Bojarska-Siębor. Organizacją Gminnej wieczerzy wigilijnej zajęli się pracownicy Urzędu Gminy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głowaczowie, Placówki Oświatowe z terenu Gminy Głowaczów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy jednostki OSP Lipa oraz policja, która przyjechała radiowozem współfinansowanym ze środków Gminy Głowaczów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji TUTAJ

« powrót
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Wójt Gminy Zaprasza: wójt gminy Józef Grzegorz Małaśnicki
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00
<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&