Logo Głowaczów

Działaj Lokalnie 2021

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego prowadzi nie tylko działalność doradczą i pomocową dla organizacji pozarządowych, ale także szkoleniową.

Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest aby członkowie takich organizacji posiadali odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne, aby jeszcze lepiej pracować nad tym, by tu gdzie żyjemy było nam dobrze. W odpowiedzi na ich potrzeby zorganizowaliśmy szkolenie merytoryczno – warsztatowe z zakresu Pracy metodą projektu.

W szkoleniu weźmie udział 12 osób, po jednej z każdej zgłoszonej organizacji. Dzięki temu aż 12 lokalnych organizacji pozarządowych wzmocni swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje w tym obszarze. Całe szkolenie zostało podzielone na 9 spotkań po 4 godziny, jak wiemy opierając się o nasze już 12 letnie doświadczenie w zakresie wsparcia lokalnych NGO, taki system przynosi najlepsze efekty.

W ramach szkolenia uczestnicy nauczą się jak poszukiwać możliwości ubiegania się o granty, analizować dokumentację konkursową, tworzyć plan ubiegania się o granty, poznają także logikę projektową. Ponadto na szkoleniu nauczymy jak diagnozować potrzeby, określać cele i odbiorców działania, analizować rezultaty, budżet, dowiedzą się o monitoringu realizacji działań i monitoringu finansowym projektu. Taki rodzaj szkolenia jest odpowiedzią na potrzeby członków organizacji, które wskazali podczas realizacji wsparcia w roku ubiegłym. Słuchamy i reagujemy.

Dodatkową korzyścią jest to, iż chcemy aby w ramach szkolenia każda organizacja stworzyła swój projekt do wybranego konkursu grantowego na podstawie aktualnej oferty realizacji zadania publicznego. Jesteśmy przekonani, że efekt pracy uczestników w postaci gotowego projektu dla ich organizacji będzie doskonale motywował do ciągłego i aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. To istotne, ponieważ każde kolejne spotkanie będzie kontynuacją poprzedniego.

Szkolenie rozpocznie się 18 października, pierwsze spotkanie będzie trwało od godziny 9 do 13. Dokładne rozplanowanie godzin warsztatowych oraz pracy indywidualnej będzie ustalone z uczestnikami podczas pierwszego dnia szkoleniowego. Szkolenie odbędzie się na platformie zoom.

Pamiętając, że BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE to także wsparcie merytoryczne i techniczne, pomoc w przygotowaniu dokumentacji, doradztwo i pomocna dłoń dla organizacji pozarządowych z powiatu białobrzeskiego, kozienickiego i grójeckiego, mając na uwadze pozostałe działania w ramach BCO, jesteśmy pewni podniesienia jakości działań lokalnych NGO i znacznego ułatwienia im pracy.

Dzielimy się  naszą wiedzą i doświadczeniem, bo to ważne i czujemy się odpowiedzialni za lokalną społeczność i społeczność organizacji pozarządowych.

BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Zgłoszenia organizacji na szkolenie przyjmujemy do 12 października 2021 roku pod adresem mailowym: k.slonecka@fundacjakdm.org


Rozpoczynamy kolejną edycje Programu Działaj Lokalnie 2021, który wspiera działania, inicjujące współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego, które pobudzają do rozwoju i poprawy jakości życia. Więc jeśli masz głowę pełną pomysłów na zrobienie czegoś dobrego w swojej małej lokalnej społeczności to serdecznie zachęcamy do udziału w Programie.

Na co i za ile?

Szereg działań jest ogromny, ogranicza Was tylko własna wyobraźnia. Organizacja może pozyskać środki od 3 do 6 tysięcy złotych na utworzenie np. placu zabaw, altanki, może wyremontować świetlicę, miejsce pamięci historycznej, może założyć zespół, grupę harcerską, zorganizować różnorodne warsztaty dla ludzi młodych, starszych, czy seniorów, pomysłów jest mnóstwo.

Projekty mogą trwać nie krócej niż 3 miesiące i nie dłużej niż 6 miesięcy, w okresie od 1 czerwca do końca grudnia 2021 r.

Co musicie zrobić?

Zastanówcie się, przemyślcie jak zaangażować mieszkańców do wspólnych działań, co warto zmienić w swoim otoczeniu, w swojej małej społeczności i jak to zrobić. Potem wystarczy opracować plan i złożyć wniosek o dofinansowanie. Wnioski należy składać w generatorze dostępnym na stronie http://system.dzialajlokalnie.pl  do 11 maja 2021 r. do godziny 23:59.

Kto może składać wniosek?

– Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną np. fundację,  stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich,
– Stowarzyszenia zwykłe
– Grupy nieformalne w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa
– Grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcecie poznać szczegóły konkursu, dowiedzieć się czy może Twój pomysł ma szanse o dofinansowani. Nauczyć się krok po kroku jak wypełnić wniosek, omówić nurtujące pytania i kwestie – zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się 22 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:00 i potrwa około godziny.

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt:

Monika Bojanowicz
– telefonicznie 511 371 696,
– mailowo: m.bojanowicz@fundacjakdm.org

Bożena Nowakowska
– telefonicznie 608 084 121
– mailowo: b.nowakowska@fundacjakdm.org

Tel. do biura : /48/ 613 20 96
lub odwiedź nas w siedzibie naszej Fundacji:
Reymonta 11/6, 26-800 Białobrzegi
od pon. do piątku w godz.: 8:00 – 16:00


SZKOLENIE

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, inicjatyw, osoby które mają ciekawe pomysły na działania w swojej społeczności z terenu powiatu białobrzeskiego, gminy Mogielnica i Głowaczów do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dotyczącym kolejnej edycji Programu Działaj Lokalnie.

22 kwietnia o godzinie 19 (tj. czwartek) porozmawiamy sobie, o tym czym jest w ogóle Program Działaj Lokalnie, a przede wszystkim o:

 • Projektach, które można realizować
 • O Waszych pomysłach
 • Omówimy podstawy diagnozy lokalnych potrzeb
 • Omówimy tworzenie planu działań
 • Wspólnie zastanowimy się jak aktywizować lokalne społeczności
 • Razem przejdziemy przez cały wniosek
 • Poznamy zasady składania wniosków i pracy z generatorem
 • Omówimy zasady regulaminu
 • Odpowiemy na wszystkie pytanie, które Was nurtują

Spotkanie będzie trwało około godziny, ale jeśli będziecie potrzebować więcej czasu, żeby coś przegadać, omówić to spokojnie znajdziemy na to czas.

Po co robimy szkolenie?

Przede wszystkim po to, by pokazać Wam, że w łatwy sposób można zrobić coś dla swojej lokalnej społeczności. Pokażemy Wam, że ten Program nie jest trudny, a wręcz przeciwnie.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są:

-  telefonicznie: 511 371 696,

- mail’owo: m.bojanowicz@fundacjakdm.org b.nowakowska@fundacjakdm.org

Każdy z zapisanych uczestników w dniu szkolenia otrzyma link, poprzez który będzie mógł uczestniczyć w szkoleniu.

Gorąco zachęcamy do udziału.


REGULAMIN KONKURSU


REGULAMIN KOMISJI


WZÓR WNIOSKU

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.