Logo Głowaczów

Rodzina 500+

 

Wójt Gminy w Głowaczowie – uprzejmie informuje, że od 1 sierpnia 2017 roku są wydawane i przyjmowane wnioski osób ubiegających się o świadczenie wychowawcze (500+), jak również świadczenia z funduszu alimentacyjnego i świadczenia rodzinnego  na nowy okres 2017/2018

Główne zasady przyznawania świadczeń pozostają bez zmian, tj. kwoty wsparcia i podstawowe  kryteria. Prawo do zasiłków ustała się na okresy zasiłkowe.

• „Rodzina 500 +„ : od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku.

• Do świadczeń z funduszu alimentacyjnego - od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku.

• Do świadczeń rodzinnych: od 1 listopada i trwa do 31 października następnego roku kalendarzowego.

 

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE – (500+)

Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek  o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie i wyplata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wyplata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

Ważne!

Należy pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo  do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

 

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

W razie złożenia wniosku o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres
świadczeniowy do 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego
oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do 31 października. Jeśli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 30 września, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik i listopad następuje do dnia 30 listopada. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiące od października do grudnia następuje do dnia 31 grudnia.  

 

ŚWIADCZENIA RODZINNE

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 września do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysiugujących za miesiąc listopad i grudzień następuje do dnia 31 grudnia. Gdy wniosek o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy zostanie złożony w okresie od 1 listopada do 31 grudnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

WAŻNE!

Osoby pobierające  fundusz alimentacyjny i świadczenia rodzinne w obecnym okresie zasiłkowym tj. 2016/2017  są zobowiązane dostarczyć w terminie do  08 września 2017 r. aktualne  zaświadczenia ze szkoły lub oświadczenia o kontynuowaniu nauki w roku szkolnym 2017/2018 przez dzieci uczęszczające do szkół ponadgimnazjalnych

 

Aby otrzymać świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne lub świadczenia z funduszu alimentacyjnego, do wniosku należy dołączyć odpowiednie, zależne od indywidualnej sytuacji rodziny wnioskodawcy, dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne do ustalenia prawa do danej formy wsparcia.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście lub listownie w siedzibie Urzędu Gminy w Głowaczowie  w pokoju nr 9 (parter). Jednak Ci, którzy chcą ubiegać się o świadczenia wychowawcze bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online, za pośrednictwem jednego

z 4 kanałów:

- Ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia,

- Bankowość elektroniczną,

- PUE ZUS - Platformę Usług Elektronicznych ZUS,

- Profil Zaufany.

Nowe wzory wniosków o świadczenie  wychowawcze (500 PLUS), fundusz alimentacyjny oraz świadczenia rodzinne wraz z załącznikami znajdują się pod poniższym linkiem:

Druki - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 lub na stronie Urzędu Gminy Głowaczów

Wnioski - Świadczenia Rodzinne

Wójt gminy zaprasza


Hubert Czubaj
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 12:00 - 16:00

wtorek 8.00 - 12.00

piątek 8.00 - 12.00

 

Zgłoś stan wodomierza

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.