dzisiaj jest: 19 października 2018. imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Głowaczów Rynek 35
26-903 Głowaczów
tel. +48 (48) 623-10-75
e-mail: wojt@glowaczow.pl
A K T U A L N O Ś C I

Gmina Głowaczów wśród najlepszych na Mazowszu

GMINA GŁOWACZÓW WŚRÓD NAJLEPSZYCH NA MAZOWSZU

W dniu 20 grudnia Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zorganizowała wielki finał plebiscytu „Lider Zmian, Samorząd 2017”. Do Warszawy zaproszono najlepsze samorządy z całego Mazowsza. Rok 2017 zamyka się imponującą pulą ponad 4 tysięcy projektów zatwierdzonych do dofinansowania ze środków UE, dlatego to doskonała okazja do pokazania osiągniętych efektów.  Wraz z Zarządem Województwa Mazowieckiego , Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych postanowiła wyróżnić samorządy, które są najaktywniejsze i najbardziej skuteczne, które pozyskały największe wsparcie środków UE w przeliczeniu na mieszkańca. Na podium, wśród najlepszych gmin na Mazowszu znalazła się jedna z gmin z terenu Powiatu Kozienickiego, Gmina Głowaczów, która w subregionie radomskim zajęła III miejsce. Nagrody wręczał m.in. Wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Jak mówi Wójt Gminy Józef Grzegorz Małaśnicki, bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy to wyróżnienie. Pozyskiwanie środków zewnętrznych zawsze miało dla mnie znaczenie priorytetowe, gdyż przy ich pomocy możemy podnosić standard życia naszych mieszkańców, dlatego będziemy też aktywni w kolejnych latach. Jednocześnie pokazujemy, że nawet biedna gmina wiejska, determinacją i mądrym działaniem może rywalizować i często wygrywać z samorządami dużo większymi i bogatszymi, w tym również z miastami, i chociaż I miejsce zajęło Miast Radom, to różnica potencjałów obu samorządów jest tak ogromna, że nasze III miejsce w regionie jest wielkim sukcesem.

Wyróżnienie w imieniu Gminy Głowaczów, odebrał Sekretarz Gminy Piotr Kozłowski, który zaznaczył, że pisząc wnioski o dofinansowanie zawsze starał się być profesjonalny i skuteczny, dlatego cieszy się, że służby Marszałka Województwa Mazowieckiego, które oceniają te wnioski, dostrzegły i wysoko oceniły wysiłek gminy. Przygotowanie dobrego wniosku, który otrzyma dotacje, zwłaszcza  w przypadku wniosków o dofinansowanie ze środków UE dla samorządów, jest szczególnie trudne, z uwagi na częste zmiany zasad, różne interpretacje przepisów, a także małą pulę środków (w porównaniu do potrzeb samorządów), a co za tym idzie bardzo dużą konkurencję. Jednak warto, bo rozwijając swoją „Małą OJCZYZNĘ” pomagamy jednocześnie rozwijać cały kraj,    a to służy nam wszystkim.

« powrót
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Wójt Gminy Zaprasza: wójt gminy Józef Grzegorz Małaśnicki
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00
<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&