dzisiaj jest: 19 września 2018. imieniny: Konstancja, January
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Głowaczów Rynek 35
26-903 Głowaczów
tel. +48 (48) 623-10-75
e-mail: wojt@glowaczow.pl
A K T U A L N O Ś C I

Obchody Dnia Patrona Publiczego Gimnazjum w Głowaczowie

 18 maja, dzień urodzin Karola Wojtyły, w Publicznym Gimnazjum w Głowaczowie, jest od lat obchodzony jako święto Patrona Szkoły. Z tej okazji również w tym roku zostały zorganizowane zajęcia tematycznie skupione wokół postaci świętego Jana Pawła II.

 Rano uczniowie uczestniczyli w spotkaniach, na których mieli możliwość pogłębiania znajomości życia Papieża, Jego Pontyfikatu i cech osobowości, które spowodowały, że zyskał miano Wielkiego Człowieka i Polaka. Centralnym punktem obchodów była Msza św. i adoracja relikwii Jana Pawła II, przechowywanych w miejscowym Kościele pw. Św. Wawrzyńca. W tej części uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Głowaczów Józef Grzegorz Małaśnicki, Pani Dyrektor PSP w Głowaczowie Magdalena Wilkowicz, Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola w Głowaczowie Grażyna Krupa, Ksiądz Dziekan Zdzisław Kałuziński oraz poczty sztandarowe z ZSO w Brzózie i z PSP w Głowaczowie wraz z opiekunami. Mszę świętą celebrowali ks. Mariusz Przybycień z Głowaczowa i ks. Karol Borkowicz z Brzózy. Ksiądz Mariusz wygłosił kazanie, w którym przypomniał, że najlepszym sposobem uczczenia naszego Patrona jest po prostu wierność papieskiemu nauczaniu.

 Po Mszy św. uczniowie kl. III zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Następnie głos zabrali: Pan Dyrektor PG w Głowaczowie Krzysztof Wolski i Pan Wójt Józef Grzegorz Małaśnicki. Dziękując występującym uczniom i ich opiekunom za program artystyczny, jeszcze raz podkreślili znaczenie papieskiego nauczania dla każdego z nas.
 Po wyjściu z kościoła uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II. Wszyscy zostali zaproszeni do szkoły na spotkanie przy papieskich kremówkach. Na zakończenie uczniowie gimnazjum sprawdzili swoją wiedze uczestnicząc w Wielkim Teście o Janie Pawle II. Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości życia i nauczania Papieża Polaka.
 Mając nadzieję, że to nauczanie pozostanie drogowskazem dla każdego z nas, dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Głowaczowie.

 Przygotowaniem uroczystości zajmowali się nauczyciele: Agnieszka Olczak, Elżbieta Glegoła, Mariola Kosik i ks. Mariusz Przybycień.

 

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ

« powrót
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Wójt Gminy Zaprasza: wójt gminy Józef Grzegorz Małaśnicki
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00
<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&