dzisiaj jest: 19 września 2018. imieniny: Konstancja, January
wersja polska 
A+ A-
Urząd Gminy Głowaczów Rynek 35
26-903 Głowaczów
tel. +48 (48) 623-10-75
e-mail: wojt@glowaczow.pl
A K T U A L N O Ś C I

Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów PSP w Cecylówce-Brzózkiej

„Jezus wychylał ów symboliczny kielich goryczy, podany mu przez anioła, wysłannika Ojca, mając przed oczyma wizję własnej męki.”
    W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. w parafialnym kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej w Cecylówce-Brzózkiej uczniowie kl.: IV, V i VI wystawili misterium męki pańskiej pt. „Kielich goryczy”, w którym przedstawili historię biblijną od modlitwy Jezusa w Ogrójcu do dramatycznych wydarzeń Wielkiego Piątku. Przejmujące treści wygłaszane przez naszych uczniów do głębi poruszyły zgromadzonych w kościele ludzi. W rolę Jezusa wcielił się Kacper Nowakowski, uczeń kl. IV. Nieodłączną postacią, towarzyszącą Jezusowi przez całą drogę krzyżową był anioł, który podawał Mu do wypicia ów kielich goryczy, symbol cierpienia i męki. Anioła zagrała Emilia Sygocka, także z kl. IV. W pozostałych rolach wystąpili: Maryja – Natalia Zielińska, żołnierze: Emil Fijołek i Łukasz Zakrzewski, Szymon z Cyreny – Kacper Chrost, św. Weronika – Aleksandra Zakrzewska, kusiciel – Kacper Walos, apostołowie: Piotr – Piotr Kapusta, Jan – Dawid Skiba, Jakub – Igor Cieślakowski, Judasz – Wiktor Konopik oraz: Bartosz Nowak, Martyna Marchewka, Mateusz Kościuk, Amelia Brodowska, Mikołaj Kutyła, Nikodem Kutyła, Zuzanna Drózd, Olga Fijołek.
    Jest to już kolejne misterium paschalne, wystawione w wielkim poście przez uczniów z PSP w Cecylówce-Brzózkiej. Podziwiamy uczniów za talent i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. Dziękujemy. Słowa podziękowania należą się także rodzicom, którzy przygotowali piękne kostiumy dla swoich dzieci. Nad całością spektaklu czuwały: Marianna Piwarska, Elżbieta Deszczka i Justyna Grosiak.

red. Justyna Grosiak, n-l PSP w Cecylówce-Brzózkiej


Galeria foto - TUTAJ

« powrót
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Wójt Gminy Zaprasza: wójt gminy Józef Grzegorz Małaśnicki
wojt@glowaczow.pl
Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00
<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&